Griezmann apo Hazard, kush ishte blerja më e mirë? Statistikat e sezonit 2018-2019

Griezmann apo Hazard, kush ishte blerja më e mirë? Statistikat e sezonit 2018-2019

21:37, 15/07/2019

Champions League, ky Ă«shtĂ« objektivi i Real Madridit dhe BarcelonĂ«s pĂ«r sezonin 2019-2020 dhe pĂ«r t’ia dalĂ«, klubet spanjolle kanĂ« shpenzuar shumĂ« nĂ« merkato.

Real Madridi ka blerë Eden Hazardin nga Chelsea për 100 milionë euro, plus 40 të tjerë bonuse, kurse Barcelona e ka afruar Antoine Griezmannin për 120 milionë euro.

Që të dy futbollistët kanë lënë gjurmë te ish-skuadrat e tyre, Chelsea e Atletico Madrid, por cili ka patur në të vërtetë statistika më të mirë gjatë sezonit 2018-2019?

28-vjeçari i Realit, Hazard, qĂ« luan nĂ« tĂ« djathtĂ« tĂ« sulmit, sezonin e kaluar me “BlutĂ« e LondrĂ«s” shĂ«noi 16 gola nĂ« 37 paraqitje nĂ« PremierligĂ« dhe dhuroi 15 asiste, kurse Griezmann e mbylli edicionin e fundit me Atleticon me 15 gola nĂ« La Liga dhe 8 asiste.

Në total, që të dy realizuan nga 21 gola në të gjitha garat në sezonin 2018-2019, me Eden Hazard që e përfundoi edicionin me 17 asiste, 7 më shumë se Griezmann, 10.

Sido qĂ« tĂ« jetĂ«, me ata nĂ« skuadĂ«r, sulmi i Realit dhe i BarcelonĂ«s do tĂ« pĂ«rmirĂ«sohet dukshĂ«m, kjo do t’i bĂ«jĂ« edhe mĂ« interesante ndeshjet “El Clasico”

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco