Icardi e ka zgjedhur klubin e ri, problem mbetet çmimi që kërkon Interi!

Icardi e ka zgjedhur klubin e ri, problem mbetet çmimi që kërkon Interi!

08:35, 15/07/2019

Mes Icardit dhe drejtuesve të Interit marrëdhëniet janë acaruar së tepërmi.

Skuadra zikaltĂ«r njoftoi se me anĂ« tĂ« njĂ« marrĂ«veshje me sulmuesin, ai do tĂ« largohej nga grumbullimi i klubit nĂ« Lugano tĂ« ZvicrĂ«s, dhe do t’i bashkohej asaj vetĂ«m kur tĂ« kthehej nĂ« Milano.

“Calciomercato” raporton se Icardi Ă«shtĂ« duke e kĂ«rkuar kalimin te Juventusi, edhe pse ka interes nga njĂ« numĂ«r i madh i skuadrave europiane.

“Zonja e VjetĂ«r” thuhet se Ă«shtĂ« e gatshme qĂ« ta bĂ«jĂ« lĂ«vizjen e parĂ« pĂ«r transferimin e sulmuesit argjentinas, ndĂ«rsa Interi kĂ«rkon mĂ« shumĂ« se 100 milionĂ« euro.

Por, kampioni i Serie A ka bërë të ditur se nuk do të ofrojë më shumë se 40 milionë euro për shërbimet e sulmuesit, ndërsa do të duhet ta largojë edhe Gonzalo Higuainin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco