VIDEO/ Reali gjen yllin e ri, japonezi Kubo turpëron portierin Navas

VIDEO/ Reali gjen yllin e ri, japonezi Kubo turpëron portierin Navas

22:47, 14/07/2019

Takefusa Kubo është talenti i ri i Realit, që duket se e ka impresionuar stafin teknik në seancat stërvitore të zhvilluara në Montreal.

Japonezi Kubo, vetëm 18 vjeç, nënshkroi për Los Blancos në qershor për rreth 2 milionë euro.

Ai krahasohet për nga talenti me Vinicius Jr, i cili u ble nga Reali 45 milionë verën e kaluar, duke u bërë menjëherë pjesë e ekipit të parë.

Sipas “AS”, japonezi me shumë mundësi do të shfaqet në foton zyrtare të ekipit të parë për sezonin e ardhshëm.

Çdo seancë stërvitore, Kubo shënon ose asiston për gol dhe ka teknikë të jashtëzakonshme.

Përmes faqen zyrtare, Real Madridi ka përzgjedhur dy lëvizje magjike të 18-vjeçarit.

Në videon e publikuar nga Reali në faqen zyrtare, shihet Kubo duke i shënuar gola me shumë lehtësi portierit, Keylor Navas.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco