Juventusi s'mjaftohet me De Ligt, ylli i Realit drejt Torinos!

Juventusi s'mjaftohet me De Ligt, ylli i Realit drejt Torinos!

23:22, 13/07/2019

Në pritjes së marrëveshjes me Matthijs De Ligt, Juventusit po synon të sjellë në torino një tjetër emër të madh.

Kampionët e Italisë duan të transferojnë mesfushorin e Real Madrid-it, Iscon. Sezonin e kaluar "magjistari” spanjoll nuk ka gjetur shumë hapësira në Spanjë, ndërsa madrilenët janë gati të ofrojnë 80 milionë euro.

Ekipi i Sarrit nuk do që të paguajë një shifër të tillë, por deri në fund të verës nuk i dihet se çfarë mund të ndodhë. Palët pritet të ulen në bisedime.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco