Largimi me urgjencë, Zidanes i vdes pjesëtari i familjes

Largimi me urgjencë, Zidanes i vdes pjesëtari i familjes

17:38, 13/07/2019

Zinedine Zidane dje në mesditë ka lënë kampin e trajnimit të Real Madridit në Montreal për t’u kthyer me urgjencë në Spanjë për shkak të arsyeve personale.

Por ditën e sotme është zbuluar arsyeja e largimit me urgjencë e trajnerit francez i cili mori vesh lajmin e kobshëm të ndarjes nga jeta të vëllait të tij, shkruan tabloidi britanik “The SUN”, raporton SYRI.net.

Farid Zidane u nda nga jeta në moshën 54 vjeçare pasi vuante nga një sëmundje e rëndë ndërsa Zizu shpejtoi për ta takuar për herën e fundit vëllain e tij.

Asistenti i Zinedine Zidanes, David Bettoni do të udhëheqë skuadrën e Realit gjatë stërvitjes parasezonale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco