Kompletohen çiftet, Tunizia kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Afrikës

Kompletohen çiftet, Tunizia kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Afrikës

23:24, 11/07/2019

Kampioni i Evropës e ka nis me fitore përgatitjen për sezonin e ri.

Liverpooli e ka mposhtur 6-0 skuadrën modeste të Tranmere Rovers, në miqësoren e parë të “Redsave” para startit të sezonit 2019/20.

Golat për Liverpoolin u shënuan nga Nathaniel Clyne (6’); Rhian Breëster (38’) dhe (45’); Curtis Jones (54’) dhe Divock Origi (60’) dhe Duncan (67’), shkruan SYRI.net.

Miqësorja e radhës e Liverpoolit është të dielën, kundër Bradford City, më pas do të përballet me Borussia Dortmundin (20 korrik), Sevillan (22 korrik), Sporting Lisboa (25 korrik), Napoli (28 korrik) dhe Lyon (31 korrik).

Pas ndeshjeve miqësore, Liverpooli do t’i ketë katër ditë kohë për t’u përgatitur për finalen e Superkupës së Anglisë kundër Manchester City, sfidë që do të zhvillohet me 4 gusht pak ditë para startit të Premierligës (Liverpool vs Norwich City, 9 gusht 2019).

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco