Skandali me Kukësin, tifozët e Debrecenit: Vritini shqiptarët!

Skandali me Kukësin, tifozët e Debrecenit: Vritini shqiptarët!

22:56, 11/07/2019

Kukësi është me një këmbë larg eliminimit nga raundi i parë në Europa League.

Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka u mposht me rezultatin 3-0 nga Debreceni, por në Hungari po përflitet për pritjen raciste që i bënë një grup tifozësh.

Gjatë ndeshjes pati thirrje në kor nga një grup tifozësh vendës “vritini shqiptarët”. Kjo është kuptuar nga pjesëtarë të stafit të Kukësit, të cilët kanë vënë në dijeni më pas edhe zyrtarë të UEFA-s, shkruan Panorama.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Gramoz12/07/2019 17:46

Nuk ka nevoje me na vra ju, ka 6 vjet qe po na vret ridhjerja siçiliste me ne krye Edver Taqi Xibraken!

Daj Jaku12/07/2019 07:09

Në ndeshjen më të famëshme të historisë së boksit ndërmjet Kasius Klei (Muhamed Ali) dhe George Foreman, zhvilluar në Afrikën e zezë, e gjithë tifozeria e nxitur nga vetë Muhamed Ali, bërtiste në kor: "vrite Ali"! Ku është racizmi këtu? Apo ndoshta hungarezët janë rracë më e bardhë (ose më e zezë) se shqiptarët? Shkoni e bëni shurrën me këto artikuj koti.

Shto koment

Denonco