Serena Williams në finale të Wimbledonit, diskuton titullin me Simona Halep

Serena Williams në finale të Wimbledonit, diskuton titullin me Simona Halep

22:09, 11/07/2019

Serena Williams vs Simona Halep, kjo do të jetë finalja në konkurrencën e femrave në Wimbledon.

Serena Williams është treguar e fortë për tenisten, Barbora Strycova, për t’u kualifikuar në finale të Wimbledonit.

Serena fitoi lehtësisht, 6-1 dhe 6-2, e cila në finale do të ketë punë me tenisten, Simona Halep.

Kjo është finalja e 11 e Williams në Wimbledon, teksa shtatë herë e ka ngritur lart trofeun.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco