Barça paguan klauzolën e Griezmann, ja çfarë shkruajnë 7 mediat e mëdha!

Barça paguan klauzolën e Griezmann, ja çfarë shkruajnë 7 mediat e mëdha!

20:07, 11/07/2019

Raportimet e fundit nga mediat më të mëdha ndërkombëtare bëjnë me dije se Griezmann do të jetë lojtar i Barcelonës.

Sipas të përditshmes franceze, ‘L’Equipe’, Barcelona tashmë ka paguar klauzolën e Antoine Griezmann me vlerë 120 milionë euro, shkruan SYRI.net.

Ndërsa në krahun tjetër mediet spanjolle “AS” dhe “Mundo Deportivo” shkruajnë se ditën e premte klubi i Barcelonës zyrtarizon blerjen e bujshme.

Skuadra katalane shpreson që ta ketë lojtarin në dispozicion nga e hëna, dita kur fillojnë përgatitjet parasezonale.

Ja çfarë shkruajnë mediat e mëdha ndërkombëtare:

Mundo Deportivo | Griezmann transferohet të premten !

COPE | Ishte menduar sot, por nuk do të bëhet. Griezmann bëhet nesër zyrtare!

La Sexta | Griezmann do ta paguajë vetë klauzolën. Nesër një ditë e madhe!

El Chiringuito TV | Barcelona dhe Griezmann gati të paguajë klauzolën!

SPORT | Griezmann e kryer, por numrin '7' kush e merr?

AS | Nesër është dita e Griezmann

GOAL | Nga momenti në moment mund të paguhet klauzola e Griezmann!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco