Prestigjozja 'The Times': Meta, personaliteti botĂ«ror qĂ« i ‘bashkohet’ Celtic

Prestigjozja 'The Times': Meta, personaliteti botĂ«ror qĂ« i ‘bashkohet’ Celtic

18:07, 11/07/2019

Gazeta mĂ« e madhe britanike “The Times” ka publikuar nĂ« faqen 3 tĂ« numrit tĂ« sotĂ«m njĂ« artikull pĂ«r videon e Presidentit tĂ« ShqipĂ«risĂ«, Ilir Meta, i cili festonte me tifozĂ«t e Celtic FC nĂ« rrugĂ«t e SarajevĂ«s, qĂ« mĂ« pas u bĂ« virale dhe mori njĂ« vĂ«mendje tĂ« madhe nĂ« median ndĂ«rkombĂ«tare. 

“Presidenti i ShqipĂ«risĂ« zbulon se Ă«shtĂ« njĂ« tifoz i Celtic”, Ă«shtĂ« titulli i artikullit, qĂ« shpjegon mĂ« tej se si Meta Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« tashmĂ« pjesĂ« e njĂ« liste tĂ« famshme personalitetesh botĂ«rore qĂ« deklarohen si mbĂ«shtetĂ«s tĂ« gjigandit skocez. 

MĂ« poshtĂ«, artikulli i plotĂ« i botuar sot nĂ« gazetĂ«n “The Times”:

“Presidenti i ShqipĂ«risĂ« Ilir Meta Ă«shtĂ« bashkuar me reperin Snoop Dogg, dhe aktoren Jennifer Love Hewitt, nĂ« listĂ«n e gjatĂ« e tĂ« pazakontĂ«ve me emrat e personaliteteve tĂ« famshme botĂ«rore qĂ« mbĂ«shtesin skuadrĂ«n e Celtic.

Në një video në profilin e tij presidencial në Facebook, Ilir Meta, shfaqet i buzëqeshur duke kënduar së bashku me një grup tifozësh, në kryeqytetin boshnjak, Sarajevë, aty ku Celtic luajti ndeshjen e vlefshme për turin kualifikues të UEFA Champions League. FK Sarajeva u mund me rezultatin 1-3 nga Celtic. 

Zoti Meta u duk mjaft i entuziazmuar nga takimi dhe u shpreh se diskutoi me tifozët skocezë edhe për Rudi Vatën, një ish-lojtar i kombëtares shqiptare, i cili luajti 45 ndeshje për Celtic në mesin e viteve 1990.

Zoti Meta shkroi gjithashtu nĂ« profilin e tij nĂ« rrjetin social: “Nuk mungoi njĂ« shĂ«ndet pĂ«r Rudi VatĂ«n, yllin e KombĂ«tares sonĂ« dhe tĂ« Celtic FC. 

Pasioni i Snoop Dogg për klubin e famshëm skocez u ndez kur ai ndoqi në aksion Celtic teksa mundi Barcelonën në një ndeshje të Champions League në 2012, ndërsa këngëtari do të shprehej se ishte gati të investonte në këtë klub.

Kurse dashuria e Hewitt pĂ«r klubin e pati zanafillĂ«n nga ish-i dashuri i saj, aktori Ross McCall, i cili u shfaq nĂ« njĂ« takim tĂ« madh me tifozĂ«t veshur me fanellĂ«n e Celtic”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco