Messi apo Ronaldo? Ja cilin zgjedh Alex Morgan si futbollistin më të mirë në botë

Messi apo Ronaldo? Ja cilin zgjedh Alex Morgan si futbollistin më të mirë në botë

20:12, 08/07/2019

Alex Morgan men don se Leo Messi është lojtari më i mirë në botë.

Ashtu si shumë futbollistë, trajnerë dhe ekspertë të tjerë, Morgan u pyet për mendimin e saj për yllin e Barcelonës dhe atë të Juventusit.

“Unë do të duhet të them Messi”, tha Alex Morgan

“Ai është shumë më i mirë… është një nivel më lartë se çdo lojtar tjetër. Ai është një lojtar me të vërtetë emocionues për t’u parë”, tha Morgan e cila u shpall kampion bote me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco