Të gjithë e presin tek Juventusi, do të befasoheni ku ndodhet së fundmi De Ligt!

Të gjithë e presin tek Juventusi, do të befasoheni ku ndodhet së fundmi De Ligt!

17:54, 08/07/2019

Matthijs de Ligt ka filluar trajnimin para sezonal me Ajaxin.

Ditët e fundit agjenti Mino Raiola po negocion për të transferuar klientin e tij drejt Juventusit që ka pranuar të paguajë plot 70 milionë euro për kartonin e talentit holandez.

De Ligt është në gjendje të mirë shpirtërore në stërvitjet e tij me shokët e Ajaxit, për herë të parë që nga fundi i sezonit të kaluar.

Ndërkohë, gazetari Romeo Agresti nga “Goal” shkruan se Bianconerët po ‘shtyjnë’ të finalizojnë një marrëveshje brenda kësaj jave.

19-vjeçari thuhet se ka pranuar një rrogë fillestare prej nëntë milionë eurosh.

 


 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco