Nga 'dashuria' në 'ferr', historia e Griezmann dhe Atletico Madrid

Nga 'dashuria' në 'ferr', historia e Griezmann dhe Atletico Madrid

12:12, 08/07/2019

Dukej se gjithçka do të zgjidhej me marrveshje midis palëve, lojtari e kishte shprehur hapur dëshirën e tij për t’u larguar nga Atletico Madrid, duke kërkuar një transferim, që me gjasë do të ishte Barcelona.

Por edhe pas daljes së futbollistit në një video ku lajmëronte tifozët e ekipit se do të largohej, skuadra aktuale e tij i ka bërë ftesë lojtarit që të paraqitet në fazën përgatitore parasezonale, por francezi ka refuzuar të paraqitet.Sipas burimeve të ‘ESPN’, Atletico do të hap procedurë disiplinore për Griezmann, për ta gjobitur atë.

Dje është raportuar se Griezmann ka njoftuar skuadrën se do ta paguajë vet klauzolën e tij prej 120 milionë eurove, për tu larguar atje ku dëshiron ai.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco