Transferta e parë e Contes, Interi zyrtarizon ‘goditjen’ e bujshme në merkato

Transferta e parë e Contes, Interi zyrtarizon ‘goditjen’ e bujshme në merkato

08:41, 01/07/2019

Diego Godin është futbollist i ri i Interit.

Mëngjesin e sotëm klubi zikaltër ka zyrtarizuar transferimin e bujshëm të mbrojtësit që largohet nga Atletico Madridit me parametra zero, shkruan SYRI.net.

Kapiteni i Uruguait ka nënshkruar kontratë me “Nerazzurrët” deri në verën e vitit 2022, ndërsa do të marrë një rrogë 4.5 milionë euro në sezon plus bonuset që mund të shkojë deri në 6 milionë euro në vit.

Me fanellën e Atleticos, Godin ka bërë 277 paraqitje dhe ka shënuar 17 gola.

 


 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco