ZYRTARE/ Ajaxi transferon sulmuesin holandez, kontratë 5-vjeçare

ZYRTARE/ Ajaxi transferon sulmuesin holandez, kontratë 5-vjeçare

22:22, 24/06/2019

Quincy Promes është transferuar nga Sevilla te Ajaxi për një shifër 16 milionë euro plus një milion tjetër në formë bonusi.

Lajmi është konfirmuar nga kampionët e Eredivisie-s pasi sulmuesi ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare me klubin e Amsterdamit.

Merkato verore e Ajax ka qenë e nxehtë, teksa ka siguruar disa lojtarë pas largimit të Frenkie e Jong te Barcelona.

Promes i cili ka qenë pjesë e Holandës në Nations League dhe shënoi në humbjen ndaj Anglisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco