Wan-Bissaka për teste mjekësore te Manchester Unitedi

Wan-Bissaka për teste mjekësore te Manchester Unitedi

17:47, 24/06/2019

Mbrojtësi i Crystal Palaces, Aaron Wan-Bissaka do të bëhet transferimi i dytë i Ole Gunnar Solskjaer te Manchester United, pas Daniel James.

Brenda kësaj jave mbrojtësi britanik do të kompletojë testet mjekësore te "Djajtë e Kuq" për 61 milionë euro nga rivalët e Premier Leagues.

“Goal” konfirmon se mbrojtësi i djathtë pritet që të arrijë në Carrigton, ndërsa është duke luajtur me grupmoshat U-21 të Anglisë.

21-vjeçari ka arritur të kapë interesimin e Manchester United, pas paraqitjeve fantastike që zhvilloi sezonin që lamë pas te ‘Eagles’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco