Trajneri i xhudos: Kuka e bronztë! Emocion i jashtëzakonshëm...

Trajneri i xhudos: Kuka e bronztë! Emocion i jashtëzakonshëm...

17:32, 24/06/2019

Trajneri i xhudos, Driton Kuka është jashtëzakonisht i emocionuar pasi xhudistja Loriana Kuka fitoi medaljen e bronztë në Lojërat Europiane Minsk 2019.

Kuka mposhti gjermanen Luise Malzahn me Ippon.

Në profilin e tij në ‘Facebook’ trajneri Kuka ka shkruar.

“Kuka e bronztë!

Ndjenja e veçantë,kjo medalje kësaj radhe për familjen ton? si satisfaksion moral i dashurisë sonë për Sportin!

P?r vëllaun tem Sylen njëherit treneri im!

Loriana Kuka 78 kg medalja e tretë për Kosovën!

Kosova mbi të gjitha ...”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco