FOTO/ United dhe Inter gati shkëmbimin e të famshëve

FOTO/ United dhe Inter gati shkëmbimin e të famshëve

08:28, 23/06/2019

Manchester United dhe Inter mund të bëjnë një prej lëvizjeve më të mëdha të merkatos, duke shkëmbyer dy yjet e skuadrave, Romelu Luka e Mauro Icardi.

Dëshira e Inter është që ta kenë Lukakun në skuadër, por fillimisht ata duhet të ‘lirohen’ nga argjentinasi Icardi.‘Djajtë e kuq’ thuhet se do të ishin të gatshëm që të jepnin belgun për lojtarin kontraversial të Inter.

Sipas raportimeve të anglezes ‘Express’, pritjes për transferimin e Lukaku në Itali po i vije fundi, pasi United janë të interesuar për Icardi.

Image

Edhe Lukaku është i interesuar për kalimin tek ‘Zi kaltrit’, pasi nën urdhrat e Ole Gunnar Solskjaer e ka gjetur veten si rezervë.

Interi ka qenë destinacioni më i përfolur për Lukaku, dhe me futjen e Icardi në ekuacion, gjasat janë maksimale për shkëmbimin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco