Pamjet FOTO/ Martohet Elseid Hysaj, dasmë 100% shqiptare në kalanë e Shkodrës

Pamjet FOTO/ Martohet Elseid Hysaj, dasmë 100% shqiptare në kalanë e Shkodrës

23:20, 22/06/2019

Elseid Hysaj i ka dhënë fund beqarisë.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare ka vendosur të kurorëzojë zyrtarisht martesën në vendlindjen e tij në Shkodër me të fejuarën Fiorenza Lekstakaj.

Dasma madhështore ka rreth 500 të ftuar që do të këndojnë dhe vallëzojnë Kuq e Zi, jo në stadium, por në një nga martesat më të mëdha dhe më të bukura që janë organizuar ndonjëherë në Shqipëri.

Dasma e Hysajt është 100 për qind tradicionale shqiptare pasi organizohet në një kështjellë mesjetare në Shkodër, qyteti i lindjes i Elseidit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco