Polemika te Lazio/ Lojtari nervozohet me deklaratën e presidentit Lotito

Polemika te Lazio/ Lojtari nervozohet me deklaratën e presidentit Lotito

22:43, 19/06/2019

Në shtëpinë e Lazios kanë plasur polemikat në distancë mes presidentit Claudio Lotito dhe mesfushorit spanjoll Luis Alberto, i cili është me pushime në vendlindjen e tij.

Ka qenĂ« njĂ« deklaratĂ« e Lotitos, i cili i pyetur mbi njĂ« largim tĂ« mundshĂ«m tĂ« spanjollit, deklaroi se: “FutbollistĂ«t janĂ« e vetmja gjĂ« qĂ« nuk mungojnĂ« nĂ« botĂ«n e futbollit”.

Këto fjalë që nuk janë pritur aspak mirë nga Luis Alberto.

“Nuk e kuptoj dhe nuk arrij tĂ« gjej çfarĂ« ka dashur tĂ« thotĂ« Lotito me kĂ«tĂ« deklaratĂ«, qĂ« tĂ« them tĂ« drejtĂ«n, mĂ« ka nervozuar. Dy ditĂ« mĂ« parĂ« dukej se isha i pashitshĂ«m dhe tani jo mĂ«. Kemi fituar dy tituj dhe me kĂ«to deklarata ai rrezikon tĂ« zhvlerĂ«sojĂ« futbollistĂ«t e tij. TĂ« shohim çfarĂ« do tĂ« ndodhĂ«, pasi me Simone Inzaghin kam njĂ« marrĂ«dhĂ«nie pĂ«rtej futbollit dhe mĂ« ka konfirmuar se jam pjesĂ« e projektit tĂ« tij”, tha spanjolli.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco