FOTO/ Milani zyrtarizon trajnerin e ri. Detajet e kontratës

FOTO/ Milani zyrtarizon trajnerin e ri. Detajet e kontratës

19:56, 19/06/2019

Prej kohësh flitej se trajneri i Milanit do të ishte Marco Giampaolo, por ditën e sotme ka ardhur edhe zyrtarizimi nga klubi kuqezi.

Tekniku 51-vjeçar ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me opsion rinovimi edhe për një vit tjetër.

Italiani do të fitojë 2 milionë euro në sezon.

Vitet e fundit ai ka qenë trajner i Breshias, Kremoneses, Empolit dhe së fundmi i Sampdorias.

Emërimi i tij si trajner i Milanit është dhe arritja më e madhe profesionale.

Tek “Djalli” presioni do të jetë më i madh, dhe objektivi numër një do të jetë kualifikimi për në Ligën e Kampionëve.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco