E duan Reali dhe Juventusi, presidenti i Tottenhamit vë çmimin për Eriksen

E duan Reali dhe Juventusi, presidenti i Tottenhamit vë çmimin për Eriksen

21:11, 18/06/2019

Real Madridi dhe Juventusi janë skuadrat që duan ta transferojnë “yllin”danez të skuadrës së Tottenhamit, Christien Eriksen, me lojtarin që e ka konfirmuar dëshirën për t’u larguar nga Londa.

Por skuadrat e interesuara për mesfushorin duhet të paguajnë 90 milion euro.

Ky është çmimi i fundit i vendosur nga presidenti i klubit londinez siç raporton “Daily Telegraph”.

“Për të transferuar Erikssen duhet të paguani as më pak e as më shumë se 90 milion euro. Ky është çmimi i fundit për të”, ka deklaruar David Levy për median e njohur angleze.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco