Shqiptari i Lazios kërkohet nga Olimpique de Marseille

Shqiptari i Lazios kërkohet nga Olimpique de Marseille

18:00, 18/06/2019

Olympique de Marseille po kërkon një mbrojtës të majtë për ta zëvendësuar ose konkurruar Jordan Amavi, i cili nuk bindi sezonin që shkoi.

Mbrojtësi Riza Durmisi po kërkohet nga ekipi francez, raporton “L’Equipe”, pasi ai mendohet si alternativa më e bindshme.

Lojtari me origjinë shqiptare, i cili luan me kombëtaren daneze  ka një kontratë deri në vitin 2023 me ekipin e Lazios dhe vlera e kartoni të tij është 6 milion euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco