FOTO/ Shaqiri zgjedh formacionin më të mirë të botë, ka befasi në sulm!

FOTO/ Shaqiri zgjedh formacionin më të mirë të botë, ka befasi në sulm!

13:13, 17/06/2019

Xherdan Shaqiri ka zgjedhur formacionin më të mirë në botë me lojtarët ekzistues.

Virgil Van Dijk dhe Andy Robertson janë dy lojtarët e vetëm të Liverpoolit që janë zgjedhur nga Shaqiri, ndërsa befasia mbetet sulmi, ku asnjëri nga Salah, Mane e Firmino nuk është përzgjedhur nga "ylli"  shqiptar.

Në portë, 27-vjeçarit i beson Manuel Neuerit, me të cilin ka luajtur bashkë kur ishte pjesë e Bayern Munich.

Mesfusha përbëhet nga Modric, Kroos dhe Thiago, ndërsa vija e sulmit është e frikshme me Messin, Ronaldon dhe Lewandowskin.

Ja formacioni i ëndrrave sipas Shaqirit:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco