Partizani nënshkruan me trajnerin e ri, emër i njohur në Itali

Partizani nënshkruan me trajnerin e ri, emër i njohur në Itali

10:41, 17/06/2019

Partizani ka zgjedhur zëvendësuesin e Skënder Gegës.

Klubi kryeqytetas ka arritur marrëveshjen me trajnerin e njohur italian, Franco Lerda i cili do të prezantohet ditën e sotme.

Franco Lerda ka nënshkruar kontratën 1-vjeçare me kampionët në fuqi.

Më parë trajneri italian ka drejtuar skuadra të njohura si: Pescara, Torino, Lecce dhe atë të Vicenzas. Lerda nis një eksperiencë të bukur në Shqipëri, pasi Partizani do të marrë pjesë në eliminatoret e Champions Leagues.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco