E pabesueshme, në formacionin më të shtrenjtë mungojnë këta super lojtarë

E pabesueshme, në formacionin më të shtrenjtë mungojnë këta super lojtarë

22:13, 16/06/2019

"Cies" ka publikuar formacionin më të shtrenjtë në pesë ligat më të forta evropiane.

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe, mbetet futbollisti më i vlerësuar, ku kartoni i tij kushton 252 milionë euro.

Bie në sy që në këtë formacion mungojnë yjet si Messi, Ronaldo apo Neymar.

Formacioni më i shtrenjtë

Portier: Alisson Becker: 107.5 milionë euro

Mbrojtës i djathtë: Alexander Arnold: 130.2 milionë euro

Qendërmbrojtës: Van Dijk: 112.1 milionë euro

Qendërmbrojtës: Laporte: 105.4 milionë euro

Mbrojtës i majtë: Andrew Robertson: 88.3 milionë euro

Mesfushorë: Bernardo Silva: 136 milionë euro

Mesfushorë: Paul Pogba: 125.1 milionë euro

Mesfushorë: Philippe Coutinho: 129.4 milionë euro

Sulmues: Raheem Sterling: 207.8 milionë euro

Sulmues: Mohamed Salah: 219.6 milionë euro

Sulmues: Kylian Mbappe: 252 milionë euro

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco