Bayern Munchen do në formë huazimi Gareth Bale

Bayern Munchen do në formë huazimi Gareth Bale

18:24, 16/06/2019

Gareth Bale është bërë një person i padëshiruar në kampin madrilen dhe largimi i tij është i paevitueshëm.

Destinacioni i ardhshëm i uellsianit mund të jetë Gjermania, për shkak se për të interesohet Bayern Munchen.

Sipas asaj që shkruan “The Sun”, bavarezët kanë shfaqur interes për 29-vjeçarin dhe e shohin atë si zëvendësuesin ideal të Arjen Roben.

Gjermanët janë dakord me lojtarin i cili fiton 350 mijë euro në javë me madrilenët, dhe kanë ofruar huazim me të drejtën e blerjes pas një viti për sulmuesin.

Kjo do të ishte një mundësi shumë e mirë për Bale, i cili në Spanjë përveç simpatisë së trajnerit ka humbur edhe simpatinë e tifozëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco