Nesta bëhet trajner i skuadrës që ra nga Serie A

Nesta bëhet trajner i skuadrës që ra nga Serie A

17:41, 16/06/2019

Surprizon Frosinone. Trajneri i ri i skuadrës italiane, që nuk mundi të mbijetonte në Serinë A, do të jetë ish-mbrojtësi legjendar, Alessandro Nesta, i cili u preferua “in-extremis” para kandidatit tjetër, Fabio Grosso.

Nesta, ish-trajner i Perugias, gjeti gjuhën e përbashkët me shoqërinë e presidentit Stirpe e mund të kthehet nga Miami, ku po kalon pushimet, në orët e ardhshme për të firmosur kontratën me skuadrën e re.

Një goditje e madhe kjo për Frosinonen, që kërkon të ringrihet shumë shpejt me një legjendë në stol mes më të mirave të Serisë A.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco