FOTO/ Plasin memet në Facebook, Sarri te Juventusi si ‘Kali i Trojës’

FOTO/ Plasin memet në Facebook, Sarri te Juventusi si ‘Kali i Trojës’

16:51, 16/06/2019

Ditën e sotme u bë zyrtar edhe lajmi që qarkullonte prej kohësh, se Mauricio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juventusit.

Duke qenë se Sarri para se të shkonte te Chelsea ka drejtuar Napolin (vetë Sarri ka lindur në Napoli), tifozët në rrjetet sociale nisin të shfrenojnë menjëherë fantazinë, dhe të bëjnë disa nga “memet” satirike më të bukura.

Një prej tyre është edhe kjo foto e mëposhtme, ku mesa duket tifozët e konsiderojnë Sarrin si “Kali i Trojës” i Juventusit, për shkak të së kaluarës së tij që e lidh me Napolin.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco