VIDEO/ Shënon Kosova, barazim të 'çmendur' përballë Bullgarisë

VIDEO/ Shënon Kosova, barazim të 'çmendur' përballë Bullgarisë

22:06, 10/06/2019

Kosova ka reaguar duke barazuar rezultatin 2-2 në një ndeshje të çmendur kundër Bullgarisë të vlefshme për eliminatoret në Euro 2020.

Ishte minuta e 64’ kur sulmuesi Vedat Muriqi realizoi me kokë duke ngritur në këmbë tifozët "Dardanë".

Kjo do të jetë ndeshja e dytë që këto përfaqësuese kundër njëra-tjetrës dhe Kosova po tenton të dalë me tri pikë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco