Atalanta për herë të parë në Champions, Gasperini: Do ta përfaqësojmë me nder Italinë

Atalanta për herë të parë në Champions, Gasperini: Do ta përfaqësojmë me nder Italinë

22:57, 26/05/2019

Atalanta ka shkuar historinë mbrëmjen e sotme, pasi mundur Sasuolon 3-1 dhe ka prerë për herë të parë biletën për në grupet e Ligës së Kampionëve.

Xhian Piero Gasperini, trajneri i bergamaskëve, ka folur menjëherë pas ndeshjes, për “Sky Sports”, për këtë arritje të kësaj skuadre.

Sot ishte një lojë shumë e vështirë. Sasuolo luajti deri në vdekje, madje pak më shumë se një nivel konkurrues. Është një fitore e madhe për këta njerëz, për klubin dhe për këta djem, që kanë qenë të mrekullueshëm. Championsi u arrit për herë të parë, madje në një mënyrë shumë të ndershme. Do të përfaqësojmë futbollin italian shumë mirë dhe me nder”, ishin fjalët e Gasperinit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco