Dybala: E ardhmja ime varet nga trajneri që do të vijë te Juventusi

Dybala: E ardhmja ime varet nga trajneri që do të vijë te Juventusi

19:49, 24/05/2019

Pak ditë më parë vëllai i Paulo Dybalës deklaroi se numri 10 i Juventusit është gati të largohet nga Torino, pasi nuk mund të luajë dot përkrah Cristiano Ronaldos, për shkak të mënyrave të ndryshme të lojës së njëri-tjetrit.

Por vetë shtatshkurtri argjentinas, në një intervistë për mediat italiane, theksoi se dëshiron të mbetet pjesë e Juventusit edhe për vitet në vazhdim, ndonëse pranoi se shumë do të varet edhe nga trajneri i ri që do të vijë në pankinë.

“VĂ«llai dha mendimin e tij, ndĂ«rsa unĂ« kam timin. Dua tĂ« qĂ«ndroj gjatĂ« te Juventusi, pasi Ă«shtĂ« njĂ« klub ku kam fituar shumĂ« dhe dua tĂ« fitoj akoma. Paratici e di mirĂ« qĂ« unĂ« dua tĂ« qĂ«ndroj te Juventusi, por jo çdo gjĂ« varet nga unĂ«, pasi klubi do tĂ« vendosĂ« edhe nĂ« bazĂ« tĂ« zgjedhjeve tĂ« trajnerit”, tha Dybala.

Më pas argjentinasi foli edhe për marrëdhënien e tij me Massimiliano Allegrin, të cilin e ka pasur trajner gjatë 4 sezoneve me fanellën bardhezi, por edhe yllin e skuadrës juventine, Cristiano Ronaldon.

“Allegri Ă«shtĂ« trajneri i vetĂ«m qĂ« kam pasur te Juventusi dhe e falĂ«nderoj, pasi na ka ndihmuar tĂ« fitojmĂ« shumĂ«. Shpresoj qĂ« edhe trajneri i ri qĂ« do tĂ« vijĂ«, tĂ« ecĂ« nĂ« tĂ« njĂ«jtat gjurmĂ«. Sa i pĂ«rket Ronaldos, ka qenĂ« njĂ« ndjesi fantastike tĂ« luash pĂ«rkrah tij, pasi tĂ« gjithĂ« ia njohin cilĂ«sitĂ«â€, tha 25-vjeçari.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco