VIDEO/ Mos i humbisni këto pamje, dragoi fluturon mbi stadium dhe ulet në mes të fushës

VIDEO/ Mos i humbisni këto pamje, dragoi fluturon mbi stadium dhe ulet në mes të fushës

18:36, 24/05/2019

SK Uiverns është skuadra kampione në bejsbollin e Koresë së Jugut, e cila e ka marrë emrin nga fjala “wyvern”, që është një krijesë mitike, afërisht si dragoi me dy këmbë dhe një bisht të madh.

Klubi ka menduar, duke e sjellë në stadium këtë dragua gjatë hapjes së kampionatit, duke përdorur teknologjinë.

Në stadium spektatorët kanë përdorur një aplikacion në celularin e tyre për të parë “magjinë” e dragoit, që fluturon rreth stadiumit dhe ulet në një platformë në mes të fushës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco