Tjetër refuzim, trajner i madh i thotë ‘JO’ Juventusit

Tjetër refuzim, trajner i madh i thotë ‘JO’ Juventusit

15:55, 24/05/2019

Pochettino ka hedhur poshtë ofertën e Juventusit.

Në një intervistë me “Talksport”, Mauricio Pochettino i ka ofruar besnikëri Tottenhamit të cilën e ka vlerësuar si skuadrën më e mirë në botë.

“Sot për mua Tottenham është klubi më i mirë në botë kur flasim për objektivat e klubit”.

“Ka akoma shumë punë për të bërë, por natyrisht që unë jam shumë i motivuar që të qëndroj tek Tottenham”, është shprehur argjentinasi për Talksport.

Sipas spekulimeve të fundit, finalja e ligës së kampionëve kundër Liverpoolit thuhej se mundej të jetë ndeshja e tij e fundit me “Spurs-at”.

Pochettino ka qenë i lidhur ngushtë për tu afruar me “Zonjën e Vjetër” që është në kërkim të trajnerit të ri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco