Del Bosque bën parashikimin: Ja kush e fiton trofeun e Champions Leagues

Del Bosque bën parashikimin: Ja kush e fiton trofeun e Champions Leagues

15:42, 23/05/2019

Vicente del Bosque ka bërë parashikimin për fituesin e Champions Leagues.

I ftuari special i programit “El Partidazo” në “Radio MARCA”, tha se Liverpooli është skuadra favorite për të fituar trofeun më prestigjioz për klube në Europë.

Gjithashtu Del Bosque nuk kurseu elozhet për trajnerin Pochettino.

"Apriori, unë mendoj Liverpool është më i mirë se Tottenham. Më kanë folur shumë mirë për Pochettino, ai është trajner që po e demonstron potencialin e tij. Por unë mendoj se Liverpool është favorit për të ngritur trofeun", përfundoi parashikimin Del Bosque.

Kujtojmë që finalja e madhe e Champions Leagues do të zhvillohet më 1 qershor në stadiumin e Atleticos “Ëanda Metropolitano”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco