Finalja në Europa League rrezikon të luhet me stadiumin gjysmë të boshatisur

Finalja në Europa League rrezikon të luhet me stadiumin gjysmë të boshatisur

15:10, 23/05/2019

Finalja e Europa League mund të luhet me stadiumin gjysmë të boshatisur.

Sponsorët i kanë kthyer biletat ndërsa Chelsea dhe Arsenali nuk kanë arritur t’i shesin biletat e rezervuar.

Dy klubet e Londrës kanë shitur 3.500, respektivisht 2.000 bileta dhe sponsorët kanë treguar gjithashtu mosinteresim për të ndjekur finalen e organizuar në Azerbajxhan.

“Times” raporton vështirësinë e kostos së udhëtimit në Baku dhe mungesa e linjave direkte.

Biletat e mbetura do të shkojnë në shitje të përgjithshme, megjithëse 23,000 bileta tashmë janë shitur në Azerbajxhan, dhe problemet e vizave kanë mohuar disa për udhëtim.

Ndeshja do të fillojë në orën lokale 23:00, një tjetër pengesë për shitjen e biletave.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco