ZYRTARE/ Barcelona prezanton blerjen e re, paguan klauzolën e talentit holandez

ZYRTARE/ Barcelona prezanton blerjen e re, paguan klauzolën e talentit holandez

14:47, 23/05/2019

Ludovit Reis është transferimi i radhës i Barcelonës për sezonin 2019/2020.

Lajmi është konfirmuar nga klubi i Barcelonës, ndërsa talenti holandez mbërrin në ‘Camp Nou’ nga skuadra e Groningen, shkruan SYRI.net.

Katalanasit paguan klauzolën e lirimit me vlerë 3.2 milionë euro për 17-vjeçarin i cili po vlerësohet si e ardhmja e klubit të Barçës.

Kampionët e La Ligas bëjnë të ditur se me Reis kanë nënshkruar kontratë 3-vjeçare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco