Zbulohet skandali korruptiv, presidenti i klubit të madh tentoi të blejë...

Zbulohet skandali korruptiv, presidenti i klubit të madh tentoi të blejë...

13:21, 23/05/2019

Presidenti i PSG-së, Naser Al-Kelaifi është nën hetim për një skandal korrupsioni.

“Le Parisien” raporton se Naser Al-Kelaifi ka tentuar të blejë Botërorin e Atletikës, duke dhënë ryshfete që shkonin deri në 3.1 milionë euro.

Renaud Van Ruymbeke është gjyqtari që ka marrë përsipër çështjen me hetimet që kanë nisur.

Por avokati i presidentit të njohur ka përgënjeshtruar lajmin duke deklaruar se e gjithë kjo është një shpifje dhe se nuk ka asgjë të vërtetë.

Të shohim si do shkojnë hetimet pasi në rast se Al-Kelaifi shpallet fajtor ai rrezikon të marrë gjobë të majme ose ndëshkimin me burg.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco