FOTO/ Formacioni më i mirë i sezonit në 5 ligat kryesore të Europës

FOTO/ Formacioni më i mirë i sezonit në 5 ligat kryesore të Europës

12:35, 23/05/2019

Në fundjavë ka përfunduar gjithçka për sa i përket ekipeve kampione, pasi u mësuan emrat e pesë skuadrave që fituan trofeun në ligat kryesore europiane.

“90min” ka përpiluar një formacion me lojtarët më të mirë të sezonit në 5 ligat kryesore të Europës.

Manchester City në Angli, Juventusi në Itali, Barcelona në Spanjë, Bajerni i Mynihut në Gjermani dhe PSG-ja në Francë janë kampionët e këtij sezoni.

Në këtë formacion, Barcelona përfaqësohet me tre futbollistë, Juventusi me dy, Manchester City me dy, PSG me dy dhe Bayerni me dy.

Formacioni më i mirë i sezonit:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco