Edi Reja i jep shansin, rikthen në Kombëtare mbrojtësin që luan në Itali

Edi Reja i jep shansin, rikthen në Kombëtare mbrojtësin që luan në Itali

11:42, 23/05/2019

Edi Reja ka shpërndarë ftesat për futbollistët që do të grumbullohen me Kombëtaren shqiptare për dy sfidat e qershorit kundër Islandës dhe Moldavisë.

Një nga rikthimet e bujshme është ajo e Hysen Memollës i cili në janar u transferua te Salernitana që militon në Serie B, duke u larguar nga Hajduk Splitit.

Pak minuta për të ketë sezon, por italiani kërkon tu jap një shans të gjithëve. Kujtojmë se Memolla regjistron 3 ndeshje me ekipin përfaqësues të Shqipërisë dhe për 26-vjeçarin është nje tjetër mundësi e artë për të veshur fanellën kuqezi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco