FOTO/ Humbi betejën me sëmundjen e rëndë, vdes futbollisti i ri i Interit

FOTO/ Humbi betejën me sëmundjen e rëndë, vdes futbollisti i ri i Interit

21:19, 20/05/2019

Ditë zie tek Interi. Futbollisti i talentuar, Maicol Lentini, ndërroi jetë në moshën 15-vjeçare, pasi nuk arriti dot të fitojë betejën me sëmundjen e rëndë.

Ai u detyrua të largohet nga futbolli dy vjet më parë, në 2017-ën për shkak të sëmundjes, e cila i mori jetën.

Image

Interi nuk e kishte harruar asnjëherë futbollistin, të cilit i kishte kushtuar dedikime në stadium disa herë pas largimit të tij nga futbolli.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco