VIDEO/ Ajeti kalon Baselin në epërsi me gol fantastik në finalen e Kupës së Zvicrës

VIDEO/ Ajeti kalon Baselin në epërsi me gol fantastik në finalen e Kupës së Zvicrës

14:44, 19/05/2019

Baseli ka kaluar në epërsi ndaj Thunit, në ndeshjen finale të Kupës së Zvicrës e cila po zhvillohet momentalisht në Bern.

Sulmuesi shqiptar i Zvicrës, Ajeti shënoi në minutën e 24-të për epërsinë e Baselit, raporton Gazeta Express.

Ajeti realizoi gol të bukur me kokë.

Taulant Xhaka i Shqipërisë është po ashtu titullar, ndërkohë që Edon Zhegrova i Kosovës është në bankën e rezervistëve.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco