Messi nderohet me çmimin ‘Kryqi i Shën Gjergjit’

Messi nderohet me çmimin ‘Kryqi i Shën Gjergjit’

23:28, 16/05/2019

Messi nderohet me çmimin “Creud de Sant Jordi” (Kryqi i Shën Gjergjit).

Argjentinasi ishte një nga ata që morën çmimin e krijuar në vitin 1981 dhe ky është një nga nderimet më të mëdhenj që bën qeveria katalanase.

Presidenti i Barcelona-s Josep Maria Bartomeu dhe zv. presidentët Jordi Cardoner me Jordi Mestre kanë shoqëruar Messin në këtë eveniment.

Argjentinasi është futbollisti i dytë që merr këtë çmim, pas Johan Cruyff më 2006.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco