VIDEO/ Çmendet tenisti, hedh karrigen në fushë dhe largohet

VIDEO/ Çmendet tenisti, hedh karrigen në fushë dhe largohet

22:13, 16/05/2019

Një nga tenistët më të mirë në botën, Nick Kyrgios, është shfaqur si asnjëherë më parë.

Në ndeshjen e raundit të dytë  të ‘Rome Open’, kundër Casper Ruud, sportisti australian është tradhtuar nga nervat, për të pësuar edhe eliminimin nga ky turne.

Me rezultatin 6:3, 6:7(5) dhe 1:1, në setin e tretë, Kyrgios iu dha një penallti, pas fjalëve të tij drejtuar gjyqtarit.

Më pas ai goditi një shishe plastike, përplasi raketën e tij në tokë dhe mori një karrige duke e përplasur në fushë.


 


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco