Kupa e Amerikës, Scaloni publikon listën paraprake të lojtarëve të Argjentinës

Kupa e Amerikës, Scaloni publikon listën paraprake të lojtarëve të Argjentinës

20:46, 16/05/2019

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni ka publikuar edhe listën paraprake me emrat e 40 futbollistëve që do të grumbullojë për Kupën e Amerikës.

Në listë bëjnë pjesë edhe emrat e Paulo Dybalës, Lautaro Martinezit dhe Mauro Icardit, ndonëse ky i fundit u la jashtë për miqësoret e marsit, pas problemeve që pati me klubin e Interit.

Kujtojmë që Kupa e Amerikës do të startojë më 14 qershor dhe do të përfundojë më 7 korrik, por lista e lojtarëve që do të luajnë në këtë kompeticion do të ngushtohet në vetëm 23 futbollistë.

Ja lista me 40 emrat paraprakë të grumbulluar nga Scaloni:

Portierë (5): Esteban Andrada (Boca), Franco Armani (River), Agustín Marchesín (América), Juan Musso (Udinese) y Gerónimo Rulli (Real Sociedad).

Mbrojtës (12): Gabriel Mercado (Sevilla), Gonzalo Montiel (River), Juan Foyth (Tottenham), Renzo Saravia (Racing), Nicolás Otamendi (Manchester City), Walter Kanemann (Gremio), Germán Pezzella (Fiorentina), Ramiro Funes Mori (Villarreal), Nicolás Tagliafico (Ajax), Marcos Acuña (Sporting de Lisboa), Leonardo Sigali (Racing) y Milton Casco (River).

Mesfushorë (15): Leandro Paredes (PSG), Guido Rodríguez (América), Giovani Lo Celso (Betis), Roberto Pereyra (Watford), Rodrigo De Paul (Udinese), Exequiel Palacios (River), Ángel Di María (PSG de Francia), Matías Zaracho (Racing), Iván Marcone (Boca), Ignacio Fernández (River), Manuel Lanzini (West Ham), Gonzalo Martínez (Atlanta United), Maximiliano Meza (Monterrey), Joaquín Correa (Lazio), Erik Lamela (Tottenham) y Gastón Giménez (Vélez).

Sulmues (7): Lionel Messi (Barcelona), Sergio Agüero (Manchester City), Paulo Dybala (Juventus), Mauro Icardi (Inter), Matías Suárez (River), Lautaro Martínez (Inter) y Ángel Correa (Atlético Madrid).

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco