Konfirmohet/ Sulmuesi i njohur transferohet tek Reali, kontratë 5-vjeçare

Konfirmohet/ Sulmuesi i njohur transferohet tek Reali, kontratë 5-vjeçare

20:09, 16/05/2019

Sulmuesi serb, Luka Jovic sezonin e ardhshëm do të veshë fanellën e Real Madridit.

‘Sky Sports’ raporton se sulmuesi i Eintracht Frankfurt ka kompletuar kalimin e tij tek “Los Blancos” duke firmosu një kontratë 5-vjeçare.

Në arkat e klubit gjerman Florentino Perez ka derdhur plot 60 milionë euro për të marrë kartonin e sulmuesit të talentuar. 12 milionë euro nga shuma totale do t’i shkojnë Benfica-s, ish-klubi i sulmuesit.

Jovic ka shënuar 27 gola në 47 ndeshje në të gjithë kompeticionet.

 


 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco