Ranieri kundër largimit të De Rossit: Te Roma nuk më kërkuan mendim

Ranieri kundër largimit të De Rossit: Te Roma nuk më kërkuan mendim

14:49, 16/05/2019

Pas tifozëve verdhekuq, edhe trajneri Claudio Ranieri ka dalë kundër drejtuesve të skuadrës, në lidhje me vendimin për të mos i rinovuar kontratën kapitenit dhe njërit prej legjendave të Romës, Daniele De Rossi.

“Unë pas dy ndeshjesh do iki, por si trajner do të kisha konfirmuar Danielen. Nuk më kanë kërkuar asnjë mendim, pasi kanë vendosur nga Shtetet e Bashkuara dhe Londra. Ka vendosur presidenti dhe kush i qëndron pranë presidentit”, tha Ranieri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco