Vlerësimi i lojtarëve në Atalanta 0-2 Lazio, ja nota për Strakoshën dhe Gjimshitin

Vlerësimi i lojtarëve në Atalanta 0-2 Lazio, ja nota për Strakoshën dhe Gjimshitin

23:02, 15/05/2019

Lazio e ka mbyllur sezonin në mënyrën më të bukur duke fituar Kupën e Italisë.

Kryeqytetasit mposhtën me rezultatin 2-0 skuadrën nga Bergamo, ndërsa paraqitje të shkëlqyer bëri edhe portieri i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha.

Ky është titulli i shtatë i Kupës së Italisë ku me këtë triumf Lazio siguron pjesëmarrjen sezonin e ardhshëm në Europa League, shkruan SYRI.net.

Pas ndeshjes, “Whoscored” ka publikuar vlerësimin e lojtarëve ku Gjimshiti mori notën e ulët (6.2), ndërsa Starkosha (6.7).

Ja notat e gjithë lojtarëve:

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco