‘Sky Sports’ zbulon klubin e ri të Griezmannit, 124 milionë euro

‘Sky Sports’ zbulon klubin e ri të Griezmannit, 124 milionë euro

20:38, 15/05/2019

Antoine Griezmann mbrëmjen e djeshme zyrtarizoi largimin nga Atletico Madrid, por klubi i tij i ri vazhdon të mbetet një enigmë duke i lënë hapësirë medieve të aludojnë.

Së fundmi “Sky Sports” shkruan se Barcelona do të paguajë klauzolën e lirimit të lojtarit me vlerë 124 milionë euro.

Për kalimin e 28-vjeçarit në Barçë është përfolur që prej vitit të kaluar dhe thashethemet janë rritur akoma edhe më shumë pas eliminimit turpshëm të katalanasvet nga Liga e Kampionëve.

Por, tashmë largimi i tij është konfirmuar dhe pritet vetëm konfirmimi i klubit të tij të ardhshëm.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco