Plan i Abramovichit për të bërë Lampardin trajner të Chelseas

Plan i Abramovichit për të bërë Lampardin trajner të Chelseas

19:53, 15/05/2019

Frank Lampard pritet të bëhet trajneri i ri i Chelseas.

Sipas raporteve nga Italia, nëse Chelsea nuk e fiton Europa Leaguen, atëherë Maurizio Sarri do të shkarkohet nga posti i trajnerit.

Roman Abramovich pritet ta shkarkojë teknikun italian, sepse ai ka një raport të dobët me tifozët.

Lampard do të mirëpritej me krahë hapur nga tifozët në “Stamford Bridge” pasi kaloi 13 vite të mrekullueshme si lojtar te klubi londinez.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco